A két háború közötti kornak, az egész magyar egyházi építészetnek (és általában a Bauhaus hazai megjelenésének) kiemelkedő alkotása a Városmajori templom és annak harangtornya, Árkay Aladár, majd fia, Bertalan alkotása. Magyarország első modern temploma, melyet 1933-ban adták át. Pár ismert művész azok közül, kiknek az alkotásai díszítik a templomot: Aba Novák Vilmos, Zala György, Molnár C. Pál, Sztehló Lili, Pátzay Pál. A harangtorony 55 méter magas, ahonnan gyönyörű kilátás nyílik a városra.
A
virtuális túra 6 panorámából áll. A plébánia web oldala:
www.varosmajor.communio.hu2010 szeptember 18.-án szombaton a 'Nyitott templomok éjszakája' program keretében a torony is látogatható.

A vírtuális túra három képe önállóan is megtekinthető.



A szentély üvegablakairól készült részletes kép.

A Fekete-kőtől tovább haladva a Pilis-nyergen át, a sárga jelzésen haladva, mintegy 2 km. múlva érjük el a Klastrom-szirteket. Az út végig lefelé lejt, csupán a szirtek előtt pár száz méterre vált meredek emelkedőre. Érdemes felkapaszkodni, hiszen több pontról is gyönyörű kilátás nyílik nyugat felé. A közeli községeken kívül szép időben jól látszanak a Gerecse hegyei, a Duna, illetve Szlovákia felé is messze elláthatunk. A lábunk alatt található Klastrompusztáról rövidebb úton is felkapaszkodhatunk ide, közben útba ejthetjük a Leány és Legény barlangot is. A Kétbükkfa-nyereghez a piros jelzésen haladva, a Pilis-nyeregnél rátérve a zöld keresztre, mintegy 3 km-es járással térhetünk vissza.

A kirándulók kedvelt kiinduló pontja a Kétbükkfa-nyereg, amely a Dobogókői elágazónál található. Innen egy kellemes sétával érhető el a Fekete-kő (kb. 1.3 km) ahonnan szép kilátás nyílik Pilisszentlélekre, és a távolabbi Esztergomra. Különösen ősszel szép ez az útszakasz, amikor már aranyló sárgába borul az erdő.
A Széchenyi-hegyi Gyermekvasút Szépjuhászné megállójától rövid sétával érhető el a Nagy-Hárs-hegy tetején lévő Kaán Károly kilátó. Szép időben gyönyörű a panoráma. A fővároson kívül pl. észak felé elláthatunk egészen a Börzsöny legmagasabb pontjáig a Csóványosig, láthatjuk a Pilis hegyet, Dobogókőt, Solymárt, Pilisvörösvárt, és még sorolhatnánk a többi települést is. A megállótól két irányból is elérhető a kilátó. Én általában óramutató járásával ellentétesen szoktam megtenni a kört. A zöld jelzésen indulva és keresztezve a vasúti síneket, gyorsan elérjük a sárga jelzést, ahonnan eléggé meredek kaptatón jutunk fel a csúcsra. A sárga jelzésen haladva tovább visszajutunk a kiindulási ponthoz. A Szépjuhásznénál találunk büfét, a Budakeszi út mellett nagyon szép növénylerakatot, ahol akkor is érdemes körülnézni, ha nem akarunk semmit sem vásárolni. A séta időtartama kb. 50 perc.

A teljes kép nem túl nagy, mindössze 45000x3600 pixel. A képre kattintva a gigapan.org-n található változat tekinthető meg.